Moravská vínaMoravská vína

V naší nabídce najdete především vína přívlastková.

Vinařství Věstonice

Vinařská oblast Dolní Věstonice se nachází v malebné krajině Pálavských vrchů v těsné blízkosti Novomlýnských nádrží.

Vinařství Bořetice

Tyto rodiny se vinařstvím a vinohradnictvím zabývají již mnoho let. Láska k vinicím a vínu se předávala z generace na generaci. Nynější sídlo rodinného vinařství Jedlička & Novák naleznete v Bořeticích, v podoblasti velkopavlovické. Bylo založeno v roce 2004, aby navázalo na mnohaleté rodinné zkušenosti. Jejich vína se železnou pravidelností získávají ty nejlepší ocenění at je to mezinárodní výstava AWC VIENA, Král vín, Forum Moravium nebo Weinparade Poysdorf. Mají již také několik vín v malé encyklopedii Vín.
Charakterizovat toto vinařství je snadné, neboť je založeno a funguje na zřetelných principech:

  • Zpracovává hrozny výhradně z produkce vlastních vinohradů, situovaných ve vinařských tratích Terasy a Čtvrtě v Bořeticích. Celková výměra vlastních vinic činí 35 hektarů. Jedná se o prvotřídní polohy vinic s hlinito-písčitou půdou bohatou na hořčík. Mimochodem vinohrady v těchto místech jsou zmiňovány již v roce 1355, od těch dob jsou tu prakticky nepřetržitě.
  • Odrůdová skladba vinic vychází z dlouholetých zkušeností při pěstování bílých odrůd, Rulandské bílé a šedé, Sauvignon, Tramín červený, Ryzlink rýnský a vlašský, Neuburské, nově potom Chardonnay (v malém množství). Z modrých odrůd je to potom Modrý Portugal, Rulandské modré, Svatovařinecké, Frankovka, André, také Cabernet Sauvignon, Merlot a Dornfelder.
  • Výroba vína probíhá výlučně v nerezových tancích, červená vína dozrávají ve francouzských dubových sudech. Bílá vína jsou zpracovávána kompletně metodou řízeného kvašení.