Historie pralinek LeonidasHistorie pralinek Leonidas

Tradice

Zakladatel, Leonidas Kestekides, vybudoval svoji firmu podle pevných zásad. My dnes hájíme tyto zásady s hrdostí – proto nám tolik záleží na čokoládách a nikdy bychom nekompromitovali naší dlouho trvající tradici ve vynikající kvalitě.

Tradice a kvalita v moderním prostředí. Přestože tradice je jedna z našich zásadních hodnot, Leonidas často dokáže překvapit trh novými výrobky a příchutěmi. Leonidas obchody nabízejí zákazníkům to nejlepší. Zákazníci mohou sledovat balení čerstvých pralinek do barevných krabiček nebo zářivě zlatých papírových kuliček v čistém, moderním prostředí.

Historie pralinek Leonidas

1910

V roce 1910 Leonidas Kestekides, cukrář v US, cestuje poprvé do Belgie, ukázat své cukrářské výrobky a okamžitě zažívá velký úspěch díky kvalitě svých výrobků.

Mladý Řek, Leonidas Kestekidas, cukrář působící v US počátkem 20. století, navštíví roku 1910
Světovou výstavu v Bruselu a v roce 1913 Světovou výstavu v Gentu jako člen řecké delegace přijíždějící ze Spojených států.
Získává bronzovou a poté zlatou medaili za své cukrovinky z čokolády a cukrářské výrobky.
Po získání vysokého profesionálního ocenění a poté, co se zamiluje do krásné mladé dívky z Bruselu (kterou si později vezme za ženu), se Leonidas rozhodne trvale usadit v Belgii.

Otvírá si čajovny v Bruselu, Gentu a Blakenberku.

Leonidas Kestekides

Leonidas Kestekides odešel z Konstantipolu začátkem 20.století, žil nějaký čas v Řecku a pak odešel do Itálie, kde se stal obchodníkem s vínem. Život nebyl lehký a tak se rozhodl odejít a žít v New Yorku, kde pracoval jako cukrář. V roce 1910 Leonidas cestuje do Bruselu na výstavu, kde představí své cukrářské výrobky. Vrátí se do Bruselu v roce 1913 a zůstává – natrvalo.

Světová výstava v Bruselu

Bronz
Bronzovou medaili Diploma získal roku 1910 na Světové výstavě v Bruselu

Zlato
Zlatou medaili Dilpoma získal roku 1913 na Světové výstavě v Gentu

Leonidas Kestekides se oženil

Leonidas Kestekidesova láska ke krásné, mladé dívce z Bruselu a jeho následné manželství bylo důvodem, proč se natrvalo usadil v belgickém hlavním městě, kde si otevřel svůj první obchod. Jeho recept byl velice úspěšný a jeho úspěch se rozletěl po celém světě.

1935

1935: Ve své „ laboratoři“ na Marché Aux Grains, Basile Kestekides, který následoval zakladatele, vytvořil celý nový sortiment čokolád (pralinek) včetně dobře známých Leonidasových “Manon“.

V roce 1935, zakladatelův synovec, Basile Kestekides, se uchopil pochodně a přijme jako logo firmy podobiznu krále Sparty, Leonidase, na počest svého strýce.

Tento cukrářský mistr prodává své čerstvě vyrobené čokolády otevřeným oknem svého obchodu na Boulevard Anspach, přičemž výrobky jsou vyložené ve výkladní skříni, kde je kolemjdoucí mohou vidět. Tato revoluční představa, která přešla ve známost jako „guillotine-okno“ obchod měla okamžitý úspěch. Od té doby se Leonidasovi čokolády (pralinky) těšily velké oblibě, která stále vzrůstala.

Snem zakladatele, zachovávaného jeho nástupcem, bylo umožnit, aby belgické čokolády (pralinky) byly dostupné pro každého, bez toho, že by se snížila jejich kvalita. Leonidasovy pralinky Manon přesně ukazují vůli být demokratičtí: revoluční myšlenkou bylo vyměnit tradiční polevu z fondátového cukru za bílou čokoládu a vlašské ořechy za grilované lístkové oříšky. Velice brzy se staly Leonidasovy pralinky Manon s bílou čokoládou a grilovanými lístkovými oříšky hlavní atrakcí Leonidasova sortimentu.

Následník

Následník, Basile Kestekides,synovec Leonidase Kestekidese, nabízí krabičku Leonidasových čokolád jako dárek primátorovi města Bruselu a jeho manželce ( rok 1960).

Úspěch „Guillotine-okna“ (Otevřeného okna)

Byl to Basile Kestekides který, v roce 1936, vytvořil první Leonidasův obchod na základě velmi jednoduché, ale velice originální myšlence: rozložil své čokolády (pralinky) na parapetu okna bytu, který měl pronajatý jako obchod v Boulevard Anspach v Bruselu. Kolemjdoucí mohli vidět čokolády, které byly na prodej a mohli si je koupit, když se jednoduše natáhli a sáhli pro ně otevřeným oknem. Vybavení obchodu – na první pohled neobvyklé, protože znamenalo, že vstup pro Basile Kestekidese do jeho bytu a obchodu v jednom byl oknem -vyhovovalo veřejnosti a tak následovalo další otevření obchodů dle Leonidasova stylu po celé Belgii. Tento Leonidasův styl se ukázal být velice úspěšný, přestože je stále vylepšován.
Návrh obchodu s „guillotine- okno“ (otevřeným oknem) přetrval dlouhou dobu.

Rodinný podnik

Leonidas je v prvé řadě a především rodinným podnikem. Členové rodiny následovali jeden druhého ve vedení podniku a pokračují tak do dnešní doby. Basile Kestekides převzal kormidlo po svém strýci Leonidasovi, zakladateli podniku a vedl firmu od roku 1935 do roku 1970. V roce 1970 další členové rodiny vstoupili do popředí a Yanni Kesdekoglu vedl podnik do roku 1985. V roce 1985 jeho dcera, Maria Kesdekoglu, převzala vedení a v roce 1992 se k ní přidal bratranec, Vassiliki Kestekidou, který se stal presidentem Správní rady v roce 2003.

1970

V roce 1970 se Leonidas stal společností s ručením omezeným. Ta malá cukrářská provozovna ušla velký kus cesty!

Alexandros Kestekidis přišel do Belgie v roce 1940 a spolu s Basilem pracoval na vývoji nových chutí, používaje praliné a čokoládu. Alexandros Kestekidis pokračoval s prací v podniku a zajímal se o vývoj chutí pralinek až do skončení svého předsednictví v roce 1998. Tento rodinný podnik zlepšuje a vytváří své receptury pro klientelu, která už dávno přerostla přes hranice Belgie. V roce 1983 a 1993 Leonidas otvírá dvě nové výrobny, aby uspokojil poptávku svých věrných zákazníků, jejichž počet se stále zvyšuje. V roce 2000 Leonidas kupuje společnost, která vyrábí na Slovensku produkt „Deva“.

21. století

Na rozbřesku 21. století, Leonidasovi čokolády se prodávají ve 40. různých zemích světa v síti 1 400 obchodů.
A dobrodružství pokračuje...

Dnes, jméno Leonidas představuje zejména základní belgické čokolády. Pro Belgičany rozhodně, ale také pro všechny znalce a labužníky celého světa, kteří si pochutnávají na Leonidasových čokoládách (pralinkách) na pěti světadílech. Leonidas čokolády se prodávají v 1400 obchodech, od Paříže po Řím, Od Sydney po Tokio, od Bruselu po New York...

Leonidas čokolády se skutečně prodávají všude; ať cestujete do kterékoliv země, ať se ocitnete v kterémkoliv městě, vždy objevíte obchod s Leonidas emblémem. O Leonidas čokoládách se psalo v předních světových novinách a časopisech.

Leonidas vyhrává všemi hlasy!

Na otázku „ Jaké jsou vaše oblíbené čokolády?“ většina zákazníků odpověděla: Leonidas, ty bezesporu č.1 Belgické čokolády. Toto byl výsledek dobře známé „Soutěže o Národní značku 2004“ organizované LVD reklamní agenturou a jejími partnery. Princip této soutěže byl velmi jednoduchý: byl vytvořen seznam hlavních značek z každého sektoru, od automobilů po prací prášek. Porota spotřebitelů (25, 252 lidí celkem) měla za úkol vyjádřit přednosti a nedostatky výrobků a zvolit nejlepší značku z každé kategorie. V kategorii „Čokoláda“ byl pouze jeden vítěz: čokolády Leonidas. 51.7% všech spotřebitelů považuje Leonidas za nejvíce oblíbené čokolády v Belgii. Soutěž o Národní značku je pořádána každý rok, přes Internet, stále přitahuje mladší okruh spotřebitelů, kteří bezesporu milují Leonidas čokolády zrovna tak jako jejich rodiče. První „Soutěž o Národní značku“ která se konala v roce 2003, vyhrály v kategorii „Čokoláda“ Leonidas čokolády všemi hlasy.

Leonidas dnes

Století čerstvosti, šlechetnosti a tradice.

Dnes je Leonidas světově známý výrobce čokolády, prodávající více než 100 různých druhů belgické čokolády ve více než 1400 obchodů po celém světě. Přesto ta původní myšlenka, která inspirovala výrobce před téměř sto lety, je stále aktuální.

Čerstvost

Leonidas zaručuje čerstvou a kvalitní čokoládu. Pralinky jsou vždy vyráběny podle tradiční receptury s použitím těch nejlepších přísad a ingrediencí. 100% kakaové máslo na obalení. Přírodní přísady jako čerstvé máslo, čerstvou smetanu. A takové lahůdky jako oříšky z Turecka, Morello třešně z Périgordu, mandle z Itálie a ořechy z Grenoble. V krátkosti ty nejlepší přísady, které svět může nabídnout. Také používáme tu nejmodernější technologii, která navíc zajišťuje čerstvost, kvalitu, a bezpečnost. Leonidas představil Rizikový Rozbor a Controlu Kritických Bodů.

Šlechetnost

Život je plný příležitostí, kdy můžete ukázat svoji šlechetnost tím, že myslíte na ostatní. Příležitostí je vždy plno - ať už jsou to narozeniny, večírek, večeře s přáteli, romantický večer nebo pouze výraz vděku. Čas, kdy chcete někomu ukázat, jak moc je máte rádi, jak moc pro vás znamenají. Nebo momenty, kdy chcete někoho překvapit, blahopřát někomu nebo prostě potěšit někoho speciálního bez jakéhokoliv důvodu.
Ať už je ta příležitost velká nebo malá, Leonidas pralinky jsou perfektním dárkem. Leonidas slogan (heslo) to vyjadřuje takto: „Myslete na někoho“. 

Historie pralinek Leonidas
Historie pralinek Leonidas
Historie pralinek Leonidas
Historie pralinek Leonidas
Historie pralinek Leonidas
Historie pralinek Leonidas